четверг, 15 мая 2014 г.

Про «військову таємницю»

Майже п’ятдесят років тому на озброєння радянської армії надійшов танк Т-64, який заслужив чимало хороших відгуків у солдатів. Після набуття незалежності Україні дістався чималий парк такої бронетехніки, але життя на місці не стоїть й військово-технічні фахівці з часом взялися за модернізацію танкового парку вітчизняних Збройних сил. Результатом їхньої роботи стала поява Т-64 БМ «Булат». Саме його можуть подекуди бачити наші земляки на позиціях, зайнятих підрозділами 1-ої танкової бригади (з Гончарівського).



Отже, Т-64 БМ «Булат» почав надходити до Збройних сил України близько десяти років тому. Вага машини 45 тонн, але розігнатися вона може до 60 кілометрів на годину. Зрештою, двигун має 850 кінських сил. Без дозаправки танк спроможний проїхати 385 км. Щоправда, за годину ходу мотор може спожити 113 літрів пального, ненажера він, одним словом. (У баки вміщується 1270 л солярки). За умови належної підготовки здатний форсувати річку під водою на глибині до 5 метрів. Екіпаж – троє бійців. Основне озброєння – 125-міліметрова гладкоствольна гармата-пускова установка. Пристосована вона для стрільби бронебійними, кумулятивними, уламково-фугасними снарядами і керованими ракетами. (Боєкомплект – 36 штук). Стабілізатор дозволяє вести вогонь на ходу. «Булат» оснащено денним прицільним комплексом, який має вбудований лазерний далекомір, що з точністю до 10 метрів визначає відстань до цілі. Також є канал управління ракетою, балістичний обчислювач, датчики умов стрільби. Візуальний пошук ворога здійснюється в радіусі 4-5 кілометрів. (Збільшення зображення варіюється від 2,7 до 12 крат). Це вдень. А якщо вночі, то за допомогою інфракрасного прицілу ворога можна виявити майже на кілометровій відстані. Реальна дальність стрільби (тобто практично гарантоване влучання) – до 2,5 км снарядом і до 4 км - ракетою. Кулемет під набій калібру 7,62 мм має боєкомплект у 1250 патронів, зенітний же, калібру 12,7 мм – 300. (З нього ведеться вогонь, скажімо, по вертольоту на відстані до 1,5 км, а по живій силі – до 2 км). Порівняно з попередніми моделями танків стійкість бронезахисту «Булата» зросла приблизно удвічі завдяки встановленню накладного бронювання і модульного вбудованого динамічного захисту. Тобто навіть сучасним ворожим снарядам чи ракетам пробити таку броню доволі складно. Словом, Т-64 БМ «Булат» є доволі ефективним зразком військової техніки, здатним вражати цілі противника в складних умовах сучасного бою. При цьому він зберіг такі характеристики, як невибагливість у користуванні й хороша функціональність.
…Біля мосту через Снов, на околиці Щорса, розташований блок-пост українських військових. Є там і танк. З певною періодичністю екіпаж прогріває двигун. Тоді ті наші земляки, які прийшли подивитися на бойову техніку, мають змогу зблизька почути гуркіт потужного механізму і пройнятися пошаною до танкових військ. А в якості згадки принести із собою додому запах диму й цяточки кіптяви, які опинилися на обличчі та одязі. Буде що згадати, особливо дітям…
З літератури
… Ви любите запах танку? Я теж… Запах танку – це запах металу, це запах надпотужних двигунів, це запах польових доріг. Танк приходить… з лісів та полів, він зберігає запах листя і свіжої трави. Запах танку - це запах простору й потуги. Цей запах п’янить… Я цілком виразно можу себе уявити тисячі брудних танків… Водії перемикають передачі, й у цей момент двигун вивергає із себе чорний густий дим упереміж з бризками незгорілого пального та пластівцями сажі. Скрегіт та грім. Іскри з-під гусениць. Чорні від кіптяви і пилу обличчя солдатів…
Віктор Суворов. «Акваріум».

Комментариев нет:

Отправить комментарий