воскресенье, 5 апреля 2015 г.

ХлібоСтіл

«Усі новини, за винятком ціни на хліб, безглузді і недоречні», - писав колись англійський критик і публіцист Чарльз Лем. Його слова, як ніколи актуальні у розрізі теперішнього часу, коли ціни на цей найнеобхідніший продукт для народу кусаються, немов скажені собаки. Адже
декому вже доводиться думати, чи купити той буханець, чи посидіти на воді… Найсумніше те, що цього року минає 70 років з дня закінчення Великої Вітчизняної війни, та в Україні майже нічого не змінилося. Так, письменник В.А. Солоухін у оповіді «Коровай заварного хліба», писав: «На базарі буханець хліба коштував дев’яносто рублів - це приблизно наша місячна стипендія. Молоко було двадцять рублів пляшка, а вершкове масло - шістсот карбованців кілограм. Так його й не було на базарі, вершкового масла, воно було тільки в уяві кожної людини, як якась чарівна речовина, недосяжне, недоступне, можливе лише в романтичних книжках». Відчуваєте різницю між роками війни і сучасністю? Я також її майже не відчуваю… Та напередодні Великодня хочеться про щось світле, добре, гарне… Ви любите їсти паски? А пекти їх власноруч? Останнє мені також не до снаги. А ось працівники Щорського хлібокомбінату вже готуються до Воскресіння Господнього і до Великодня, пропонують три різновиди пасок: 0,3 кг, 0,5 та 0,8 кг.
- Це будуть звичайнісінькі паски без викрутасів, так, як минулого року, - говорить директор Щорського хлібокомбінату (який, до речі, цього року у липні святкуватиме свій другий день народження. Хлібокомбінат був закритий 2005-го року і відродився у «новому тілі» за три місяці) Володимир Єрмоленко. Бо тоді вартість святкового хліба для простих людей стане непідйомною. Та й без викрутасів найменша пасочка коштуватиме до 10 гривень…
Запитала я Володимира Володимировича і про більш прозаїчні речі, наприклад, скільки людей зараз працює на хлібокомбінаті та скільки тонн хліба випікає підприємство:
- Працює 20 чоловік, хоча за радянських часів було близько 150. Адже, окрім хлібного цеху, у нас були ще й рибний, ковбасний тощо. Зараз виробляємо близько півтори тонни хлібобулочних виробів, а могли б випікати до 30. Нам заважають більш потужні підприємства, які дотуються з бюджету. Такі, як Київський хлібокомбінат. Уявіть, якщо ми поставляємо булку київського хліба у торгові точки за 8 гривень, то Київ за 7. Потім треба додати до собівартості хліба націнку за транспортування, торговельну націнку… Зрозуміло, що хліб виходить більш дорогим, ніж місцевий, а ніхто ж не хоче працювати собі на збиток… Ми зверталися і до райради, і до райдержадміністрації, та вони тільки розводять руками: «А що ми можемо вдіяти?» Ось і виходить, що такий важливий продукт для населення за правильної державної політики можна здешевити, та нікому це не потрібно…
Загалом же Щорський хлібокомбінат випікає 53 види різноманітних булочок та хлібів і до свята скорочувати обсяг виробництва і кількість виробів не збирається. Що можна сказати наостанок? Підтримаємо місцевого виробника, аби потім не купувати хліб утридорога і гірко не плакати через його дорожнечу.
Маргарита ЛИТОВЧЕНКО
Фото автора

Комментариев нет:

Отправить комментарий